RECETOX EDUCATION | SITA uzavřela další semestr přednášek na Masarykově univerzitě

 
RECETOX EDUCATION
Inovace a rozšíření výuky zaměřené na problematiku životního prostředí na PřF MUAktuality

SITA uzavřela další semestr přednášek na Masarykově univerzitě


Studenti Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity mají již poněkolikáté možnost absolvovat jednosemestrální kurz Odpadové hospodářství v praxi, který vedou odborníci z odpadové společnosti SITA CZ.


„V oboru odpadářství vidím potenciál“, říká Jan Sadílek, jeden z úspěšných studentů právě uzavřeného podzimního semestru. Patří mezi studenty, kteří dosáhli v kurzu nejlepších výsledků a byli pozváni do SITA CZ. Setkali se s generálním ředitelem a dalšími manažery firmy, obdrželi věcné ceny a nahlédli tentokrát do obchodní části odpadového hospodářství. „Máme zájem spolupracovat v budoucnu s těmi nejlepšími studenty, kteří svými dobrými studijními výsledky prokazují zájem o obor,“ říká Kateřina Kodadová, manažerka komunikace SITA CZ, a pokračuje: „Proto jim chceme ukázat z našeho oboru ještě něco navíc, pro co v přednáškách nezbyl prostor. Konkrétně je to náš obchodní přístup, který uplatňujeme na principu partnerství se zákazníkem, spojený s exkurzí u našeho zákazníka, firmy, kde zajišťujeme odpadové hospodářství. Většinou jsou tyto informace pro studenty oním závěrečným dílkem do skládačky odpadového hospodářství, díky které získají do celé problematiky potřebný vhled a začnou pak třeba uvažovat o své kariéře v této oblasti.“

„Přeměnit odpady na surovinu,

to je to, oč usilujeme“, řekl v úvodu setkání studentům generální ředitel SITA CZ Zdeněk Horsák. Takový princip viděli pak studenti při exkurzi do společnosti ModusLink, kde SITA CZ kompletně zajišťuje systém nakládání s odpady. Ve výrobní hale vzniká řada odpadů, které nebyly v minulosti optimálně využity. „Nyní zde třídíme dokonce sedm druhů plastů, se kterými nakládáme jako s druhotnou surovinou, což přinese výraznou úsporu v odpadovém hospodářství,“ říká Josef Jelínek, manažer klíčových zákazníků SITA CZ při prohlídce v ModusLink.

Více takových praktických ukázek

Ocenění studenti, kteří absolvovali setkání s manažery klíčových zákazníků SITA CZ a poté viděli princip maximálního využití odpadů jako druhotné suroviny v praxi ve společnosti ModusLink, se shodovali v závěrečném hodnocení: Konečně jsme dostali konkrétní představu o tom, jak atraktivní a zajímavé může obchodování s odpady být. Vymyslet řešení pro zákazníka na míru, najít způsob, jak z odpadu získat cennou druhotnou surovinu.

O projektu

Kurz Odpadové hospodářství v praxi je součástí širšího projektu OPVK. SITA je jedním z 8 zapojených partnerů projektu, který propojuje poznatky a zkušenosti ze státního sektoru, akademické, neziskové a podnikatelské sféry. Další informace na www.sita.cz nebo níže uvedených kontaktech.

Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) je samostatným ústavem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Vytváří živou platformu pro environmentální výuku, což znamená, že výuka tematicky odpovídá požadavkům aplikované praxe, zvyšuje uplatnitelnost absolventů na trhu práce a usnadňuje jejich přechod do praxe.

21.03.2013

Zpět

Přímé odkazy

RECETOX
Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí
Kamenice 126/3
625 00 Brno
www.recetox.muni.cz

 
 
 
Vyrobilo:
Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí